Skąd brać pomysły na nowe projekty?
Przygotowanie projektu lub zlecenie konkretnego zamysłu do realizacji dla grafika nie jest łatwą sprawą i każdy kto ma doświadczenie w tym aspekcie z pewnością o tym wie. Jakich narzędzi możemy użyć aby zaczerpnąć inspiracje?
Pomocne narzędzia do znalezienia inspiracji:
- Canva to idealne narzędzie do poszukiwania inspiracji i wstępnego określania ram wizualnych bazujących na konkretnym motywie. Canva oferuje zintegrowane sekcje, takie jak „Elementy”, które umożliwiają wyszukiwanie konkretnych grafik, zdjęć czy kształtów. Możemy przeszukiwać bazę używając słów kluczowych lub przeglądać projekty, które są przygotowane w podobny sposób. Jeśli podoba nam się twórczość konkretnego artysty, możemy sprawdzić inne jego prace. Canva posiada olbrzymią bazę gotowych projektów, które opierają się na wcześniej wspomnianych elementach, tworząc gotowe kompozycje. Dodatkowo, Canva oferuje wyszukiwarkę, sugestie odnośnie podobnych projektów, a także możliwość przeglądania większej ilości grafik od danego artysty. Wbudowane aplikacje, takie jak Illustroke do tworzenia grafik wektorowych na podstawie opisu dzięki sztucznej inteligencji, czy Dall-E do pracy z grafiką rastrową, jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność Canvy. Co najciekawsze, integracja z PatternedAI pozwala na tworzenie projektów typowych pod nadruk, wyłącznie na podstawie dostarczonego opisu.
- Adobe Stock to potężna baza zasobów w postaci zdjęć, grafik wektorowych i szablonów, zintegrowana z różnymi aplikacjami oferowanymi przez firmę Adobe, takimi jak Illustrator, Photoshop czy After Effects. Zaawansowane narzędzia filtrów pozwalają precyzyjnie dostosować zapytanie, aby obrazy, których szukamy, jeszcze lepiej odpowiadały naszym wymaganiom. Dzięki nim możemy określić domyślne kolory, kategorie (np. czy obraz ma być wektorem) oraz decydować, czy chcemy korzystać z obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję. Dodatkowo, przy wykorzystaniu usługi Firefly, możemy również samodzielnie tworzyć obrazy oparte na sztucznej inteligencji. W skrócie, Adobe Stock oferuje ponad 90 milionów różnorodnych materiałów, które możemy dostosować do naszych potrzeb w programach Adobe. Dodatkowo, dzięki funkcjom sztucznej inteligencji, możemy odkrywać nowe inspiracje i tworzyć unikalne grafiki.
- Freepik oferuje zasoby graficzne, zarówno darmowe, jak i płatne, obejmujące zdjęcia, ikony, wektory i wiele innych elementów. Wszystkie dostępne projekty można łatwo skategoryzować, co umożliwia precyzyjne wyszukiwanie. Podobnie jak w przypadku Adobe czy Canvy, platforma pozwala sprawdzić inne projekty tego samego autora lub podobne grafiki z danej serii. Freepik posiada również generator obrazów oparty na sztucznej inteligencji, umożliwiający łatwe nadanie stylu przyszłym projektom. Dzięki temu nasze opisy nie muszą być zbyt rozbudowane ani czasochłonne. Dodatkowo, platforma oferuje różne aplikacje, w tym narzędzia do tworzenia mockup’ów. Szczególnie interesującą opcją jest Real-time AI Generator, który bazuje nie tylko na opisie, ale także na dostarczonym uproszczonym rysunku, przekształcając je następnie w unikalny obraz.
Udostępnij:
Inni czytali także
Różnica między grafiką rastrową a wektorową
Na czym polega różnica między rastrem a wektorem?
Niezależnie od tego, czy pracujemy samodzielnie nad...
Pióro konturu we wzornictwie
Stosowanie pióra konturu przy projektowaniu
Dlaczego obrys niektórych obiektów we wzorze może zmienić...
Zacznij z nami współpracę
Z przyjemnością rozpoczniemy naszą biznesową przygodę razem z Wami! Wierzymy, że nasza współpraca przyniesie obupólny sukces. Jesteśmy gotowi na dynamiczną wymianę pomysłów i tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Dziękujemy za zaufanie i już teraz zapraszamy do inspirującej współpracy.