Projektowanie

Sprawdź jak przygotować projekt graficzny, który jest gwarantem sukcesu.

Dla nas projekt to coś więcej niż druk

Tworzenie brandu to sztuka a zarazem wyzwanie. Z nami ta sztuka jest dużo łatwiejsza, a samo wyzwanie osiągalne. Sprawdź jak wdrożyć Swój pomysł tak, aby był on kompletny w każdym calu.

Gdzie wdrażamy motyw wzorniczy?

W pierwszej kolejności musimy wiedzieć na czym będziemy pracować. Projektowanie jest tylko jednym z kroków przedstawiania samego siebie i swojej marki. Projekt jest narzędziem do realizacji celu, a nie celem samym w sobie. Przykładowo, jeśli zamierzamy stworzyć markę sprzedającą produkty dla zwierząt i wiemy, że będą tam artykułu takie jak: kurtki, szelki, obroże i smycze, to naturalnie powinniśmy zadbać o przeniesienie motywu projektowego na każdy z tych asortymentów. Zadbanie o komplementarność produktów pozwoli nam na uzyskanie dodatkowej sprzedaży, ponieważ produkty nie ograniczają się do funkcji użytkowych, ale razem tworzą kolekcję.

Jednolitość wyrazu w sposobie kreacji, a różnorodność w projektach

Zadbaj o unikatowość swojego brandu. Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Niekoniecznie, bo tak naprawdę chodzi o sam sposób wyrażania siebie. Tak jak nie chciałbyś żeby wszystkie meble w twoim domu były robione przez różnych stolarzy mających różne próbniki, tak również nie chcesz aby twoje motywy projektowe były tworzone na różne sposoby. Obierz sobie za cel określoną kategorię kreacji wizualnej np. komiksowy czy przyrodniczy lub charakterystyczny sposób przedstawiania elementów i konsekwentnie się tego trzymaj. Na tej podstawie przejdź do tworzenia pierwszych kompozycji projektów wzorniczych. Tutaj idź na całość i zadbaj o różnorodność przechodząc przez różne tematy motywów. Powstałe projekty staną się twoją kolekcją, która będzie charakterystyczna tylko dla Ciebie.

Inspiracje i projektowanie

Mając wiedzę gdzie będzie nasz projekt oraz to że musi być dla nas charakterystyczny, możemy rozpocząć poszukiwania inspiracji aby później zlecić przygotowanie grafikowi danego motywu graficznego. Musimy tutaj pamiętać o kilku ważnych aspektach:
    • Przedstawienie mu naszego charakterystycznego sposobu kreowania kompozycji (tak aby w późniejszych projektach również się tego trzymał).
 
    • Zapoznanie go z interesującymi nas projektami jakie możemy znaleźć w przeróżnych bibliotekach zdjęć takich jak: Adobe Stock, Freepik, Pixaby czy Pexels.
 
    • Przesłanie wytycznych co do sposobu przygotowania projektu na taśmę.
 
  • W przypadku potrzeby dobierania kolorów do pozostałych elementów: Prośba o przygotowanie grafiki wektorowej.

Ujednolicenie kolorystyczne - kolory przechodzą na projekty

Mając na uwadze, że drukarnie posługują się różnymi profilami kolorystycznymi pamiętaj aby zamówić nadruk próbny danego projektu. Pozwoli ci to stwierdzić, czy poszczególne elementy produktu będą do siebie pasować. Przykładowo, u nas zamówisz taśmę, a materiał oxford będziesz zlecał do nadruku w innej drukarni. Te dwa półprodukty składają Ci się na jeden wyrób gotowy w postaci szelek dla psa. Potrzebujesz jednego wydania kolorystycznego, które nie może przybierać różnych odcieni. Zlecasz nam dobranie kolorów wysyłając na nasz adres próbkę materiałową, a my na jej podstawie zastępujemy barwy w twoim pliku graficznym.

Najczęściej zadawane pytania

W przypadku zamówień przekraczających 5000 metrów, firma oferuje spersonalizowaną paletę kolorów, dostosowując kolory w przesłanym projekcie do dotychczasowego motywu. Wymaganiem do realizacji usługi jest dostarczenie projektu w formie wektorowej oraz próbki materiałowej na nasz adres.

W swojej pracy używamy profilu Coated Fogra 39 (ISO 12647-2): 2004

Oferujemy dwa rodzaje próbek materiałowych: 0.3metra oraz 10metrów. Tą pierwszą właśnie dedukujemy sprawdzaniu barw projektowych.  Druga jest przeznaczona na rozpoczęcie współpracy celem wykonania prototypu już gotowego produktu.

Próbka materiału jest dostarczana kurierem bezpośrednio na wskazany adres.

Dodatkowe porady projektowe

Zacznij z nami współpracę

Z przyjemnością rozpoczniemy naszą biznesową przygodę razem z Wami! Wierzymy, że nasza współpraca przyniesie obupólny sukces. Jesteśmy gotowi na dynamiczną wymianę pomysłów i tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Dziękujemy za zaufanie i już teraz zapraszamy do inspirującej współpracy.